Jak urządzić pokój dla niemowlaka?

Jak urządzić pokój dla niemowlaka?

Mimo że możliwości dziecka w pierwszych miesiącach życia są dość ograniczone, to jaki pokój otrzyma, jest naprawdę ważne. Przygotowanie dobrego miejsca dla swojej pociechy, która już niebawem pojawi się na świecie, nie jest jednak tak proste. Jak więc urządzić pokój dla niemowlaka?

Zacznij od podstaw – dobre łóżeczko

Fundamentem każdego pokoju dziecięcego jest odpowiednie łóżeczko, w którym maluch będzie spędzać naprawdę sporo czasu. Jednocześnie od wyboru właściwego zależy nie tylko jego komfort oraz bezpieczeństwo. Jakie łóżeczko więc wybrać? Przede wszystkim warto wybrać mebel, który daje możliwość zmiany wysokości materaca, czy też usunięcia szczebelków. W ten sposób wraz z rozwojem malucha można będzie dostosować jego łóżeczko. 

Ponadto dobre łóżeczko musi też być wykonane w bezpieczny sposób. Oznacza to brak jakichkolwiek drzazg, wystających gwoździ i innych ostrych elementów, o które maluch mógłby się zranić. Mebel powinien być jak najbardziej gładki. Oczywiście ważny jest też dobór odpowiednich rozmiarów. Na sam początek idealnie sprawdzi się łóżeczko 120 × 60 cm. Wystarczy ono w zupełności na pierwsze 3 lub 4 lata życia. 

Szafki i inne meble do pokoju niemowlaka

Aby pokój niemowlaka był estetyczny i funkcjonalny trzeba też wybrać dobre inne meble. Samo łóżeczko to nie wszystko. W ten sposób można zadbać przede wszystkim o swój komfort. Podstawa to odpowiednia ilość szaf, w których zmieszczą się rzeczy malucha. Świetnym meblem dla niemowlaków jest komoda z przewijakiem. Pozwoli nie tylko na przechowanie ubrań, ale też na wygodne przewijanie maluszka, a także przebieranie go. 

Wielki wybór świetnych mebli do pokoju dla niemowlaka można znaleźć w sklepie Klups Meble Dziecięce. Jest to sprawdzony wybór i gwarancja jakości. Meble to produkty pracy polskiej, rodzinnej firmy, która doskonale wie, czego potrzebują dzieci oraz ich rodzice. Dzięki temu każdy mebel jest bezpieczny oraz funkcjonalny. Nie zwlekaj i sprawdź ofertę sklepu Klupś Meble Dziecięce. 

About the Author

You may also like these